1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Ola Olka

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-10, 19:54   Temat: Gruczolakorak IIIB
sasoriza robisz wszystko co człowiek w takiej sytuacji robić może. Jesteś po prostu przy tacie.
Każdy się boi odchodzenia, śmierci pożegnania bliskich. Tego nie da sie nauczyć. Nie wiń się za to.

Marzena66 napewno jeszcze cie tu psychicznie wesprze. To wspaniala osoba.

Pozdrawiam serdecznie, myślami jestem przy tobie :/pociesza:/
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Ola Olka

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-10, 15:18   Temat: Gruczolakorak IIIB
sasoriza napisał/a:
Nie dam rady.

I nikt by nie dał. Nie rób sobie wyrzutów tylko szukaj jak najszybciej pomocy. Pielęgniarka przychodząca od czasu do czasu nie rozwiąże problemu. Chyba nie obejdzie się bez pobytu stacjonarnego w szpitalu lub hospicjum. Przykro mi.
sasoriza napisał/a:
Tata mi się dotknąć nie da, mówi idź stad, zamknij drzwi, próbuje wstawać, majaczy

W tym stanie Taty chyba możesz nawet o hospicjum sama zadecydować
sasoriza napisał/a:
Jestem bardzo zmęczona.
.
Będąc w takim stanie nie możesz wiele zrobić, chyba nawet nie powinnaś. Sama napisałaś że lekarz juz ci uświadomił - "zmęczony opiekun to żaden opiekun".
Pozdrawiam cie bardzo sedecznie dzielna dziewczyno
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Ola Olka

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-10, 08:50   Temat: Gruczolakorak IIIB
marzena66 napisał/a:
Może póki tato ma jako takie siły można go sadzać na specjalnym krześle - toalecie i nie będzie taki skrępowany.

Wiem z doświadczenia że takie krzesło-toaleta jest bardzo pomocne. Pomśl o tym, chyba że tato na nim sam nie usiądzie a nie bedzie miał kto go posadzić. Wtedy zostają niestety tylko pampersy :cry:
sasoriza napisał/a:
Powiedział mi, że nie będzie dobrze sama wiesz.

Myślę, że każdy ma swoje przemyślenia nawet jak nadal walczy. Oczywiście że nadzieja umiera ostatnia ale realność cząsto ją swoim ciężarem przytłacza.
Trzymaj się pozdrawiam ciepło
  Temat: Gruczolakorak IIIB
Ola Olka

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-07, 08:37   Temat: Gruczolakorak IIIB
Popieram to co napisała riin.
Mam w rodzinie przypadek starszej osoby (cioci) którą "opiekuje" się druga starsza osoba (jej siostra). Ciocia leżąca, woda w płucach, pieluchy, w ciężkiej depresji. Jej siostra nie do przekonania, że potrzebna opieka stationarna. Uważa że sobie poradzi, ale gdy chora ciocia wypadła z łóżka to dwie godziny leżała na ziemi, bo nie umiała jej podnieść. Zresztą nic dziwnego obie maja ponad 80 lat. Dopiero sąsiad pomógł.

Niby sytuacja jest super bo przychodzi pielęgniarka (prywatnie opłacona) dwa razy dziennie. Pomimo to dzień ma 24 godziny i ciągle może się coś nieprzewidzianego zdarzyć (i niestety się zdarza).

Dlatego sasoriza - pomimo wyrzutów sumienia - dobrze że sama sobie stawiasz pytanie - czy naprawde jesteś w stanie zabezpieczyć tacie taka opiekę jaką cieżko chora osoba potrzebuje...
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group